Czym charakteryzują się uszczelnienia techniczne?

Większość maszyn zawiera uszczelnienia techniczne, szczególnie te stosowane w szeroko pojętym przemyśle budowlanym i motoryzacyjnym. Koparki, koparko-ładowarki, dźwigi, buldożery, samochody osobowe, ciężarówki, ciągniki rolnicze i inne pojazdy specjalistyczne są objęte tą dyskusją. Dowiedzmy się więcej o tej kategorii wyrobów gumowych przeznaczonych zarówno do zwykłych, jak i wymagających zastosowań. W branży budowlanej najczęściej stosujemy tego typu uszczelki, ale również w przemyśle motoryzacyjnym częściej je stosuje. Dlatego jedną z najczęstszych lokalizacji tych uszczelnień są układy hydrauliczne (takie jak w ramieniu koparki ciągnika), obrotowe wały w ich środkach, pompy wspomagania kierownicy i większość elementów wysokociśnieniowych.

Powód, dla którego stosuje się uszczelnienia techniczne

Po zastanowieniu się nad lokalizacją części uszczelniających staje się jasne, że służą one celom ochronnym i zabezpieczającym. Umożliwiają regulowaną aplikację wysokich ciśnień, co po części jest sposobem, w jaki jesteśmy w stanie uruchomić maszyny. Te uszczelnienia wysokociśnieniowe mogą również pracować z agresywnymi substancjami, takimi jak płyny hydrauliczne, smary i oleje. Wycieków unika się dzięki zastosowaniu uszczelnień technicznych. Przekona się, jaki jest wybór spersonalizowanych plomb. Można również stosować technologię cięcia wodą. Cięcie strumieniem wody zapewnia dokładność i wydajność w każdym materiale.

Uszczelniacze wału obrotowego

Pierścienie uszczelniające umieszczone na obracających się wałach są jednym z podstawowych typów uszczelnień. Nowoczesna uszczelka, taka uszczelka jest jedną z nich. Nazywają się również simeringami. Optymalny typ jest wybierany w zależności od tego, gdzie będzie używany, na przykład na ramieniu koparki lub koparko-ładowarki lub jako uszczelnienie wału w silniku samochodowym. Przyjrzyjmy się więc kilku odmianom uszczelnień technicznych, które są dostępne dla uszczelek olejowych. Oto niektóre dostępne uszczelnienia. Uszczelki na tłoku zgarniacza wykonują kluczową pracę. Chronią tłok przed najczęstszymi źródłami degradacji uszczelek, w tym wodą, olejem, brudem i kurzem. Uszczelki zgarniające zapewniają również mocne uszczelnienie i ochronę przed wyciekami. Aby właściwie dobrać właściwości uszczelniające tłoczyska, potrzebne są uszczelnienia tłoka i zgarniacze. Jego prawidłowe działanie jest gwarantowane tylko przez prawidłowe zamontowanie uszczelnienia tłoka i zgarniaczy.

Kleje przemysłowe

W sektorze motoryzacyjnym stosuje się kleje przemysłowe. Wiele firm produkujących karoserie wykorzystuje właściwości klejów specjalistycznych (np. Teroson, Loctite). Marka Teroson to coś więcej niż tylko kleje uszczelniające. W szerokim asortymencie produktów marek Teroson i Loctite znajdują się uszczelniacze, kleje do wzmacniania komponentów i produkty do napraw. Wysokie nakłady wynikające z nieplanowanych przestojów mogą być związane z utrzymaniem działania organizacji podczas awarii ruchomych części.

Author: admin