Metoda ozonowania

Czym jest ozonowanie i na czym polega?

Ozonowanie to proces polegający na oczyszczeniu powietrza w danym pomieszczeniu z bakterii, pomaga również pozbyć się przykrych i dokuczliwych zapachów. Wydajne urządzenie generuje ozon wykorzystując tlen obecny w powietrzu. Ozon bardzo silnie utlenia wszelkie wirusy i bakterie powodując ich rozpad. Jest to jeden z najskuteczniejszych środków do dezynfekcji zarówno pomieszczeń biurowych, jak i mieszkań czy domów. Możemy go również zastosować do dezodoryzacji, czyli zamaskowaniu i usunięciu źródeł przykrych zapachów, co bardzo ceni się w takich branżach, jak np. hotelarstwo, usługi kosmetyczne czy gastronomia. Metoda ozonowania od wielu lat znajduje również zastosowanie przy uzdatnianiu wody do picia czy też w zakładach przetwórstwa żywności, gdzie stosuje się go jako preparatu bakteriobójczego. Ozon, co należy silnie podkreślić, jest również bezpieczny dla środowiska i nie wpływa negatywnie na delikatne przedmioty.

Jak to wygląda? Ozon rozpylany jest w zamkniętym pomieszczeniu w którym nie przebywają żadne osoby ani zwierzęta oraz rośliny. W budynku powinno zostać wyłączone wszelkie źródło ognia na czas ozonowanie oraz wentylacja. Czas ozonowania uzależniony jest od wielu czynników, które w głównej mierze zależą od wielkości powierzchni ozonowanego pomieszczenia i indywidualnej potrzeby klienta.

Ozonowanie Szczecin – czyli najlepsza firma dezynfekująca na rynku.

Firma ozonclean.com.pl zajmuje się przede wszystkim dezynfekcją i sterylizacją pomieszczeń wykonywaną za pomocą metody ozonowania. Stosowany przez firmę środek jest o wiele bardziej skuteczny niż zastosowanie tradycyjnych środków i sprawdza się zarówno w dezynfekcji domu, w biurach czy w motoryzacji. Firma posiada w pełni profesjonalny sprzęt o dużej mocy, dzięki czemu ozonowanie przebiega bezpiecznie i szybko. Jeżeli chcemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, takiego, jak np. nieprzyjemny zapach papierosów, zwierząt domowych czy kwasu masłowego, lub też przeprowadzić gruntowną sterylizację pomieszczenia nie powinniśmy działać na własną ręką, a raczej powierzyć takie zadanie specjalistom, którzy posiadają spore doświadczenie.

Ozonowanie łodzi i statków

Metoda dezynfekcji za pomocą ozonu ma bardzo wiele pozytywnych stron, m.in. żadna inna tradycyjna metoda dezynfekcji nie daje nam 100% skuteczności w pozbywaniu się bakterii, pleśni i grzybów. Ozon gwarantuje nam również przyjemny zapach i powietrze wolne od wszelkich alergenów.
Ozonowanie bardzo dobrze sprawdza się także w przypadku łodzi czy też statków. Dzięki tej szybkiej i w pełni skutecznej metodzie w dość krótkim czasie wszystkie pomieszczenia na statku zostaną w pełni wysterylizowane i wyczyszczone. Cena za takie ozonowanie statków również nie będzie wygórowana, choć należy wziąć pod uwagę, że cena jest w pełni uzależniona od takich istotnych czynników, jak: rozmiar ozonowanego pomieszczenia, czasu ozonowania, wyboru generatorów przeznaczonych do ozonowania.

Author: admin