Gdzie można kupić obrzeża meblowe?

Czasem wykończenie wymarzonego domu okazuje się nie takie proste i przyjemne, jak byśmy sobie to wyobrażali. Schody zaczynają się wówczas, gdy mamy do umeblowania przestrzeń, co do której mamy pewne oczekiwania i trudno jest nam znaleźć meble, które by je spełniły. Wówczas warto skusić się na samodzielną konstrukcję mebli.

Dlaczego warto robić meble samodzielnie lub to zlecać?

Gdy kupujesz gotowe meble, musisz liczyć się z tym, że nie zawsze będą one w 100% dopasowane do Twoich oczekiwań. Czasem musisz iść na kompromis, gdy po wielu godzinach poszukiwań w sklepach stacjonarnych i internetowych nie możesz znaleźć idealnego odcienia komody lub szafki o odpowiedniej szerokości, która zmieści się we wnęce w przedpokoju. Samodzielna konstrukcja mebli wymaga nieco praktycznych umiejętności, ale jest niezwykle satysfakcjonująca. Wybierasz każdą płytę meblową, która ma posłużyć do budowy wymarzonych regałów czy biurek, skręcasz je, a na koniec pokrywasz brzegi specjalnymi obrzeżami o wybranym kolorze i fakturze. Efekt może przerosnąć najśmielsze oczekiwania!

Jakie obrzeża kupić i gdzie?

Kiedy uda Ci się zmontować samodzielnie regał z płyt meblowych, okazuje się, że czegoś mu brakuje. Brzegi, które są na widoku gdy spogląda się na niego, odsłaniają materiał, z którego wykonana została płyta MDF lub meblowa. Obrzeża meblowe zostały stworzone po to, by te “gołe” miejsca zamaskować. Bardzo łatwo się je przykleja, należy jedynie zadbać o kupno odpowiedniej szerokości i sposobu montażu. Hurtownia płyt meblowych to odpowiednie miejsce, w którym kupisz obrzeża i nie tylko. Zaopatrzysz się tam we wszystko, co jest niezbędne, aby móc pochwalić się za jakiś czas wymarzonymi, pięknymi meblami w pokoju, i to zrobionymi samodzielnie. Kupując w hurtowni, w której zaopatrujesz się także w płyty, masz pewność, że otrzymane obrzeża będą idealnie pasowały do zakupionych płyt. Co więcej, masz również największy wybór faktur, kolorów i szerokości, dopasowanych do sprzedawanych płyt standardowych, co zdecydowanie ułatwia całą pracę.

Author: admin