Jak ustawić meble w salonie?

Salon to zazwyczaj największy pokój, który staje się centrum towarzyskim. Dlatego tak ważne jest, aby godnie reprezentował całe mieszkanie: zarówno pod względem aranżacji, jak i funkcjonalności. Pomieszczenie to ma trudne zadania – czasem musi pomieścić naprawdę sporo ludzi, a do tego pozostawić wolną przestrzeń, aby nikt nie czuł się w nim ograniczony.

Aranżacja wnętrza salonu to wyzwanie

Planując aranżację wnętrza należy pamiętać przede wszystkim, że meble w salonie powinny być dopasowane skalą do jego powierzchni. W salonie wszystko właściwie toczy się wokół zestawu wypoczynkowego. Kanapa i fotele stojąc pod ścianą uwalniają środek salonu, dają miejsce na swobodne przejście i powiększają optycznie pokój. Na drugiej ścianie ustawić można regał, szafkę rtv i oczywiście telewizor.

Takie ustawienie powoduje, że salon stając się funkcjonalny, wciąż pozostanie przestrzenny. Najważniejszą bowiem zasadą podczas meblowania salonu jest NIE ZAGRACANIE GO. W pomieszczeniu (zwłaszcza, gdy nie może pochwalić się imponującym metrażem) powinny znaleźć się tylko rzeczy charakterystyczne dla niego i podstawowe, takie jak: kanapa, fotel, stół/stolik kawowy i komoda. Wszelkie regaliki, szafki czy półki lepiej zastąpić jednym konkretnym meblem postawionym pod jedną ze ścian.

Fachowcy i rady do usług!

Aranżacja mieszkania to niełatwe zadanie. Każdy ma przy niej pewne wątpliwości lub obawy. Dlatego warto sięgnąć po opinię fachowca. Zapraszamy do lektury poradnika na https://www.meble.pl/poradnik , z którego dowiecie się o wszelkich sztuczkach, rozwiązaniach i sposobach, które uatrakcyjnią Wasze lokum lub pomogą je optycznie powiększyć.

Oferujemy także wysokiej jakości meble, chętnie polecimy takie, które najlepiej sprawdzą się w Państwa wnętrzach. Zależy nam, aby nasi klienci mieszkali komfortowo i pięknie. Ich aranżacje z użyciem naszych produktów napawają nas niesamowitą dumą.

Author: admin