Stół z krzesłami w stylu romantycznym

Jadalnię w stylu romantycznym można urządzić w bardzo ciekawy sposób dobierając do niej odpowiednie meble i dodatki, a także dbając o właściwą kolorystykę. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten styl w swojej jadalni? Ponieważ jest on ponadczasowy i pasuje zarówno do mieszkania w mieście, jak i pięknej posiadłości poza miastem.

Jak urządzić jadalnię w stylu romantycznym?

Styl romantyczny charakteryzuje się przede wszystkim prostymi łagodnymi formami z użyciem naturalnych dodatków, takich jak drewno i tkanina, oraz zastosowaniem jasnych kolorów w aranżacji. Nie muszę to być oczywiście róże i fiolety, jednak delikatne biele i szarości lub błękity świetnie sprawdzają się właśnie przy tym stylu i dodają całemu pomieszczeniu wrażenia lekkości, przestrzeni i przytulności – takiej właśnie, jak oczekujemy od jadalni w swoim domu. W jadalni w stylu romantycznym będzie się przesiadywało przyjemnie i spożywało posiłki, ale również miło spędzało czas z rodziną i przyjaciółmi na różnego rodzaju rozrywkach i pogawędkach.

Jakie meble wybrać do jadalni w stylu romantycznym?

Oprócz fantazyjnej witryny w jasnym kolorze, która będzie mogła służyć do przechowywania efektownej zastawy stołowej, warto postawić również na stół z krzesłami w podobnym stylu. Duży drewniany stół o owalnym lub prostokątnym blacie powinien stanowić centrum całej jadalni. Można wybrać stół w naturalnym drewnianym kolorze lub postawić na płytę meblową wykończoną białym lub beżowym kolorem, dzięki czemu stół będzie pięknie nadawał jakości całemu wnętrzu. Do jadalni w stylu romantycznym najlepiej pasują krzesła tapicerowane, oczywiście w jasnym kolorze. W tym przypadku raczej nie stawia się na tapicerkę z ekoskóry, natomiast można sobie pozwolić na tę welurową lub z innej tkaniny, która będzie miękka i przyjemna w dotyku, a przy okazji ciepła i estetyczna. Warto postawić na to, aby tapicerka przy krzesłach w stylu romantycznym wytyczała kolorystyczną ścieżkę w aranżacji całego pomieszczenia.

Author: admin